קישור סניפי בין לאומי

חיבור סניפי חברה גלובלית 

חברות גלובליות נהגו לחבר את סניפי החברה על גבי שני סוגי פתרונות אפשריים:
1. על גבי האינטרנט תוך כדי שימוש בנתבי תקשורת ואו חומות אש (FW)  פתרון הנקרא בד"כ  VPN Site To Site.
2. שימוש בתשתיות ייעודיות המסופקות על ידי ספקי שירות מקומים ורשת MPLS גלובלית .
לעיתים בכדי להגדיל את שרידות הפתרון השני ,סופק לכל סניף גם קישור אינטרנט  נוסף שאפשר גיבוי לתשתית ה MPLS הייעודית במקרה של תקלה.
חברות רבות שהחלו בהפיכתם לחברות גלולבליות נוהגות להשתמש בפתרון הראשון (VPN Site To Siteׂ) מאחר וזהו פתרון פשוט ליישום ,ניתן ליישום במהירות וזול בהשוואה לחלופה השניה ( MPLS alternatives  ).

לפתרון ה VPN STS  יש מספר חסרונות ובהם חוסר יציבות של תשתיות האינטרנט (במיוחד אלו המקשרות בין מדינות ),בצורך לנהל כמות גדולה של הגדרות באופן מתמשך במערכות ה FW הסניפיות ובמטה הראשי של החברה ,בחוסר היכולת לצפות את התנהגות הרשת (כמות שגיאות ,השהיה קבועה וריצוד ) וכתוצאה מכך לא לאפשר לחלק מהיישומים לעבוד כנדרש ובחוסר היכולת לתעדף עבודה של יישומים מסוימים על פני אחרים .

רשת ה MPLS באה לתת מענה לחלק מהחולשות  שהוצגו בפתרון הראשון (בעיקר בנוגע ליציבות התשתיות והיכולת לבצע תיעדוף ליישומים בהתאם לצורך הארגוני) ונעשה בה שימוש בחברות גלובליות רבות .

האם יש חלופה טובה המשלבת את הטוב מבין שני הפתרונות ?

בשנים האחרונות החלו להופיע שירותים שניסו לשלב את הטוב מבין שני העולמות .חלק מהפתרונות ניסו לשלב את שני סוגי התשתיות (אינטרנט ו MPLS ) בכדי לספק פתרונות כלכליים יותר שיאפשרו מצד אחד לנצל את רוחב הפס הזול שניתן לקבל באינטרנט עם יציבות ותיעדוף יישומים הניתן ברשתות MPLS . בפתרונות אלו עושים שימוש בשני סוגי התשתיות בכל סניף (מחברים כל סניף עם תשתית אינטרנט ברוחב פס גבוה יחסית עם תשתית MPLS ברוחב פס נמוך המוזיל את עלות התשתית ) ,מנתבים את התעבורה האיכותית והמתועדפת על גבי רשת ה MPLS ואת התעבורה הזולה על גבי רשת האינטרנט (מצפינים את המידע מקצה לקצה על ידי שימוש ב VPN Site To Site).
המטרה העיקרית של פתרונות אלו באה להוזיל עלויות בניהול תשתית הרשת הסניפית אולם בעיות רבות נותרות לא פתורות .תשתית התקשורת  המשולבת,דורשת משאבי כח אדם פנים ארגוניים לניהול הרשת שמטבעה מורכבת יותר, כל שינוי זמני ואו קבוע בדרישות רוחב הפס של רשת ה MPLS (למשל בעת שדרוג יישומים ואו בגידול הצורך ברוחב פס עקב גידול מספר המשתמשים הסניפיים ) אורך שבועות רבים מאחר ויש צורך לשדרג הן את התשתית הבין לאומית והן את רוחב הפס של התשתית המקשרת את הסניף .

כחלק מהרצון למצוא  חלופה אופטימלית טובה יותר חברה אינטרנט בינת לחברת Aryaka האמריקאית בכדי ליצור רשת תקשורת בינלאומית המבוססת על עשרות צמתי תקשורת (Point Of Presence -POP) המפוזרים ברחבי העולם ומקושרים בינהם על גבי תשתיות ייעודיות רחבות פס בטכנולוגיית MPLS .ציוד קצה המותקן בסניף ,מאפשר חיבור התקשורת הסניפית בצורה מהירה ופשוטה על גבי תשתית אינטרנט אחת או יותר (לטובת שרידות ) לעבר ה POP הקרוב ביותר (בעל ההשהייה הנמוכה ביותר ) בצורה מוצפנת ויעילה .המידע המגיע לצומת התקשורת מנותב על גבי רשת Aryaka  הפרטית לעבר ה POP הקרוב למטה החברה ומשם המידע מופנה שוב בצורה מוצפנת לעבר מטה החברה .

יתרונות השירות הינו בהקמה מהירה האורכת מספר שעות בודד , יציבות רשת, שרידות שירות מקצה לקצה באופן אוטמטי ,דחיסת תעבורה מובנית החוסכת ברוחב הפס שיש לרכוש ,הצפנת רשת מקצה לקצה ומערכת שליטה ובקרה המאפשרת למנהלי הרשת לקבל דוחות שימוש ולבצע תיעדוף דינאמי של רוחב הפס .יתרון נוסף הינו ביכולת להגדיל את רוחב הפס הנדרש בקלות ובתוך דקות בודדות .

 

 

על מנת לקבל פרטים נוספים אודות שירותי הקישור שלנו, יש למלא פרטים בטופס משמאל ואנו ניצור קשר בהקדם.

למידע נוסף על שירותי ה- קישור סניפי בין לאומי שלנו ולייעוץ ללא התחייבות, צרו עמנו קשר בצורה הנוחה לכם:

מלאו טופס

נא להתקשר ל

או שלחו מייל